Hodowla psw rasy hovawart Casariae'hovHodowla psw rasy hovawart Casariae'hov


ARCHIWUM 2015


31.12.2015 r.
Na podsumowanie tego roku, mogę tylko napisać, że był to pracowity czas, momentami niełatwy. Zostawił po sobie dużo zmian, wiedzę nie do przeceniania i nowe doświadczenie, dzięki którym innymi oczami patrzę na wiele spraw... i tych psich i zupełnie prywatnych.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich właścicieli moich psiaków i dziękuję za tak wiele maili, telefonów, zdjęć i wiadomości od Was:) Życzę Wam wszystkiego, co najlepsze w nadchodzącym 2016 Roku !

13.12.2015 r.
Zawody Obedience Klasa 2, Gamratka, Medina i ja.
Ocena bardzo dobra, 228,5 pkt. 7/8 (Sędzia; Tadeusz Roszkiewicz)
Mokro, dla Medi zdecydowanie lepsze warunki pogodowe niż dla mnie;) Jak na pierwszy start dwójkowy, może być. Zmiany pozycji wyzerowane, pies się zapatrzył na ciekawszy obiekt i ani drgnął;) Ja dla odmiany powinnam potrenować poprawny rzut aportem:))) Sporo jeszcze pracy przed nami, ale patyczki, kwadrat i chodzenie przy nodze, to elementy tego startu, z których jestem zadowolona:)

12.12.2015 r.
Dziś na Krajowej Wystawie w Nowym Dworze Mazowieckim zadebiutował nasz Sky:) W kadrze udało się zatrzymać tylko czas oczekiwania na występ. Widać, że chłopak się nie nudził;)

Sky otrzymał w klasie starszych szczeniąt ocenę Wybitnie Obiecującą i tytuł Najlepsze Szczenię! Baaardzo się cieszę, jestem z Was dumna i gratuluję, życząc dalszych sukcesów:)
11.12.2015 r.
Bardzo się cieszę, że psiaki z miotu S mają w większości, stały kontakt szkoleniowy. Dziś dobra wiadomość, Sauri skończyła kurs PT i zastanawia się nad dalszymi planami szkoleniowymi;) Gratuluję Iwona, bo to przede wszystkim determinacja i wytrwałość przewodnika decyduje o efektach, jakie osiąga nasz pies:) Życzę Wam dalszych sukcesów!
26.11.2015 r.
Wstawiłam nowe zdjęcia Syriusza, Sauri, Sweetie i Abi. Powstał też dział Conor -wystawy i wraz z nim galeria wystawowa Conora. Miłego oglądania! :-)

21.11.2015 r.
Międzynarodowa Wystawa Kielce (CACIB)
Z powodu nieobecności Michala, Conor wystawiany przeze mnie w klasie otwartej. Sędziowała Tatiana Bisir (MD). Wynik to lok. 1/2- ocena doskonała- CWC/CAC, CACIB, Najlepszy Dorosły Pies i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS). Taka ocena bardzo nas cieszy.
7.11.2015 r.
Międzynarodowa Wystawa Psów Poznań (CACIB)
Debiut dla Sprinta, ocena Wybitnie Obiecująca oraz tytuł Najlepsze Starsze Szczenię. Zuziu, dziękuję za piękne wystawienie:) Na Bisach było idealnie. Gratulacje!

22.10.2015 r.
Zapraszam do oglądania nowych zdjęć w tabelce miotu "S" :-)

10-11.10.2015 r.
Czy nie mówiłam, że jeszcze o nich usłyszymy?;)
Pucharowe Zawody Obedience Wrocław 2015 ( Sędzia: Jacek Lewkowicz)
Weronika z Cirillą... jak miło to napisać:)
Klasa OB- 0, ocena doskonała, 96,5 pkt, lokata 1 /9 oraz nagroda za Najlepszy aport!!!:)))
Ja z Medi, w klasie 1, tym razem kwadrat wyzerowany i tylko dobra, ale tak też bywa i pracujemy dalej.
A tak się prezentowały Weronika z Ciri na podium !:)

7.10.2015 r.
Parę słów na temat tego, co ważne.
Miot S wchodzi w wiek szybkiego wzrostu i mniejszego posłuszeństwa;) Większość ma za sobą już skończone przedszkola i dalej się systematycznie szkoli. Trochę jak zdarta płyta powtarzam, jakie to ważne, pogoda coraz gorsza i nie chce się z domu wychodzić;), ale uwierzcie mi...warto i trzeba.
Cieszy mnie baaardzo, że niektórym się szkolenie spodobało;) i dzwonią do mnie po udanym treningu, super! Gratuluję też samozaparcia Oliwii:), najmłodszej przewodniczce hovci z miotu S:)
Pamiętajcie też, że dorastający hovek musi być szczupły...wiem...one są wiecznie głodne...ale nie mogą teraz zbyt szybko urosnąć... Olbrzymia rola dobrej karmy oraz odpowiedniej dawki ruchu. Bądźcie czujni... od właściwej kondycji może zależeć zdrowie Waszego psa.
Bawcie się z hovkami:) Aportownie, przeciąganie, sztuczki, szukanie schowanych przedmiotów/osób i wiele, wiele innych. Zabawa pozwala lepiej ,,dogadać" się wzajemnie:)

4.10.2015 r.
Dzisiaj na Krajowej Wystawie Psów w Rybniku w klasie szczeniąt wystąpili Shani i Sambor. Ich właściciele zrobili mi tym wielką przyjemność:)) Dali sobie świetnie radę. Po raz pierwszy trzymałam kciuki w obu rękach;) Wynik? Dwie oceny Wybitnie Obiecujące !:) Sędziował Jaroslav Matyas ( SK). Najlepsze szczenię przypadło w udziale Samborkowi. Dzięki Ewa:) Specjalne gratulacje należą się Oliwii, za piękne wystawienie Shani, co wcale łatwe nie jest:)
Kilka zdjęć na pamiątkę tego słonecznego dnia.
       SAMBOR Casairiae'hov SHANI Casairiae'hov

19-20.09.2015 r.
To był bardzo pracowity weekend ale też udany:)
Sobota rano w Lübben, niemiecki przegląd NZB dla Conora. Eksterier i psychikę oceniała Kirsten Wesche. Z wyniku jesteśmy bardzo zadowoleni:)))
Lubben Lubben Lubben Lubben Lubben Lubben Lubben Lubben
Niedziela rano w Bełchatowie Medina po długiej przerwie wzięła udział w zawodach Obedience w klasie 1. Muszę powiedzieć, że na żadnych jedynkowych zawodach nie miała jeszcze takiej motywacji do pracy jak tego dnia:))) Sędziował Stanisław Abłamowicz. Uzyskałyśmy 265,5 pkt i ocenę doskonałą, lokatę 3/7 a tym samym awans do klasy drugiej (bo to nasza druga ,,jedynka" na doskonałą:))
Lubben Lubben
Na tych samych zawodach nasza Ciri startowała z Weroniką w zerówce, otrzymując ocenę doskonałą, 96,5 pkt, lok 2/9 i awans do jedynki:) Czuję, że jeszcze o nich usłyszymy;) W czasie gdy Ciri i Medi zmagały się z OBI, Conor na krajowej wystawie, także w Bełchatowie, w klasie otwartej, otrzymał ocenę doskonałą i lok 1/1( Sędzia Piotr Mikuć).
Zaraz po zawodach OBI, Conor zdał polskie testy psychiczne z wynikiem 14/15 pkt:))) ( Sędzia; Stanisław Abłamowicz).
Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni:)

6.09.2015 r.
Krajowa Kujawska Wystawa Psów Rasowych Włocławek 2015
Sędzia Lidia Pastuszak

Debiut dla Sabii:) Klasa szczeniąt lok 1/1, ocena Wybitnie Obiecująca i Tytuł Najlepsze Młodsze Szczenię! Bardzo się cieszę :))) a jeszcze bardziej, że mogłam ją zobaczyć;)
Sabia -wystawa Sabia - wystawa

Na tej samej wystawie zadebiutował także( nieco spóźniony;)), starszy brat Sabii, Conor:) z lokatą 1/1 w klasie otwartej i oceną doskonałą:)
Gratulacje dla początkujących wystawców:) Było bardzo dobrze!
Conor - wystawa Conor -wystawa


22.08.2015 r.
Szlaki wystawowe miotu S przeciera Sauri. Dziś na Międzynarodowej Wystawie w Sopocie zdobyła nowe doświadczenie i ocenę wybitnie obiecującą. Przywitanie z Sędzią było bardzo wylewne;) Dzięki Iwona, że znalazłaś chęci i czas:)
suczka czarna podpalana suczka czarna podpalana

20.08.2015 r.
Cirilla, Weronika i OBI...powiem krótko...miło na tę parę popatrzeć :)
Cirilla Casariae'hov Cirilla Casariae'hov Cirilla Casariae'hov Cirilla Casariae'hov

15.08.2015 r.
Za nami wakacyjny wypoczynek. Oczywiście z psami:) W tym roku na Warmii w Małszewie:) Czas podzielony między spacery, szkolenie, kąpiele( kilka razy dziennie;)) i zwiedzanie okolicy:) Baaardzo pozytywnie! Trochę zdjęć z treningów i nie tylko:) Za zdjęcia dziękuję Weronice i Róży:) a za organizację szkole Alpha z Warszawy:)
hovawart hovawart hovawart hovawart hovawart hovawart hovawart hovawart hovawart hovawart hovawart hovawart hovawart hovawart

25.07.2015 r.
Wszystkie maluchy z miotu S mieszkają już w nowych domach. Nie ma tygodnia, żebym nie otrzymywała nowych zdjęć, wiadomości czego się nauczyły, co poznały, gdzie były...czuję, że są radością dla nowych właścicieli, że są zauważane i kochane:)... Cieszę się, że część jest już po pierwszych szkoleniach a część ma je w najbliższych planach. SUPER!!! Także z tego, że wszyscy, którzy zaplanowali wakacje zabrali szczeniaki ze sobą. To dla nich świetna socjalizacja:) Wiem, że niektórzy mają też plany wystawowe:))) Pamiętajcie, że jeśli chcecie kiedyś wystawiać Wasze psy, pierwszą taką imprezę warto zaliczyć już w klasie szczeniąt. Atmosfera wystawy jest specyficzna... wiele psów, zapachów, zgiełk, emocje - nie zawsze ,,zdrowe" ... Niech to dla Was będzie przede wszystkim zabawa. Nic nie jest tak ważne, jak fakt, by maluch miał dobre skojarzenia. Zatem psiaki wchodzą wyspacerowane;),smaki pod ręką, a nasze emocje wyłącznie pozytywne:)

20.07.2015 r.
Przedszkolne wspomnienie:) Te psiaki, które były z nami dłużej, uczestniczyły w zajęciach psiego przedszkola:) Nie przesadzam mówiąc, że komendy chwytają w lot:) Bardzo dziękuję za pomoc Weronice i Róży, które były zastępczymi przewodnikami na przedszkolnych lekcjach:) I specjalne podziękowania dla Róży za sesje socjalizacyjne ze szczeniakami w różnych miejscach!!! :)
socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart

17.07.2015 r.
Z przyjemnością uzupełniam Galerię Robina o nowe zdjęcia, pokazujące jak przystojny wyrósł z niego facet!:) Więcej zdjęć w galerii Robina.
Carin Casariae'hov Carin Casariae'hov

13.07.2015 r.
Dokładnie dwa lata temu urodził się pierwszy miot w mojej hodowli. Z tej okazji życzę wszystkim psiakom z miotu C zdrówka, człowieka, który jest zawsze blisko i sposobności do spożytkowania hovkowej energii;) I takiego jak u Robina uśmiechniętego pychola:))) na każdy dzień!
Robin Casaria'e hov

26.06.2015 r.
Trochę o Salto...
piesek czarny podpalany
Od małego obserwator, wpatrzony w człowieka, zainteresowany otoczeniem, radosny, energiczny, socjalny, uganiający się za szmatką, piłeczką.
piesek czarny podpalany piesek czarny podpalany
Miotowy przewodnik stada:) Psiak ciekawy świata, z radością chłonie każdą nową sytuację. Komendy chwyta w lot i wykonuje z pasją. Salto szuka człowieka, który do swojej aktywności chciałby włączyć psa.
piesek czarny podpalany piesek czarny podpalany
Na podstronie SALTO wstawiłam kilka jego aktualnych zdjęć, a tutaj film :)


7.06.2015 r.
Z serii mały hovek w wielkim świecie:)... i pierwsze wyjścia poza ogródek...
Nasze wyjścia są krótkie, na ogół indywidualne, psy do socjalizacji zdrowe, a smaki mamy zawsze pod ręką:) Więcej zdjęć w dziale O HODOWLI.
socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart socjalizacja hovawart
3.06.2015 r.
Sky ma już swoją rodzinę. Na swojego człowieka czeka jeszcze Salto:)
I naszło mnie na trochę wspomnień z placyku zabaw;)
psi plac zabaw
psi plac zabaw psi plac zabaw psi plac zabaw psi plac zabaw psi plac zabaw psi plac zabaw psi plac zabaw psi plac zabaw psi plac zabaw
Na więcej zdjęć zapraszam do działu O HODOWLI.

1.06.2015 r.
Z okazji Dnia Dziecka, wszystkim maluchom S życzę wiecznie roześmianych pysiów, merdających ogonków i aktywanego poznawania świata u boku przewodników, najlepszych z możliwych:) Na takich właśnie ludzi czekają jeszcze dwa pieski:)
Czarno-podpalany SALTO z iście sportowym temperamentem i wrodzonym kontaktem wzrokowym;)
piesek czarny podpalany piesek czarny podpalany
oraz blond SKY, który jest pieszczochem;) i może miałby zadatki na wystawowe ringi? ;)
suczka blond suczka blond


28.05.2015 r.
Sporo się u nas dzieje:) Energiczne maluchy S mają coraz to nowe pomysły na aktywność :) Odwiedził nas też Alan Sadlik, trochę poegzaminował dzieci;) Patrząc jak się zachowują w różnych sytuacjach wiem o nich coraz wiecej:) Dziekujemy!!! Jesteśmy też po kolejnym odrobaczaniu i szczepieniu. Dzielność na ocenę doskonałą;) Za nami także przegląd miotu:)
Co robimy? Jeździmy samochodem, oglądamy okolicę, poznajemy psy, raz był u nas kot!!!:) krótko... Wiemy już jak wygląda duży i mały samochód, rower, motor, autobus, ale tramwaj to był bardzo dziwny... Poznaliśmy świnkę morską i mamy w planach odwiedziny w stajni. Uodparniamy się na odgłosy:) Co prawda nie wszystkie atrakcje są zaplanowane...już dwa razy w nocy na pustej działce obok ktoś nam odpalił fajerwerki!!! Dobrze, że psiaki śpią w domu, co prawda oczka otworzyły na te "Sylwestrowe odgłosy", ale jak zobaczyły, że Pańcia rozdaje smakołyki, błyski i huki zeszły na dalszy plan :) Tak, że w efekcie bardzo dziekuję pomysłodawcom za element socjalizacji, na jaki bym z pewnościa nie wpadła!!! Powoli szykujemy się do pierwszych pożegnań... wiem, że maluchy jadą do super ludzi, a to bardzo uspokaja:)

18.05.2015 r.
Ostatni tydzień był bardzo pracowity. Maluchy przeszły testy szczeniąt:) Za ocenę miotu i wszystkie wskazówki bardzo dziękuję Kasi i Piotrowi Młodzianowskim:)
Szczenięta przeszły też szczepienie i chipowanie, zabiegi zniosły dzielnie, a w międzyczasie wypakowały całą przepastną torbę lekarską Pani weterynarz;) Dzięki temu została dłużej i jeszcze się pobawiła:)
Mamy też za sobą pierwsze wycieczki w wielki świat;), który bardzo się różni od domowego podwórka.
Uzupełniam tabelkę i wstawiam nowe zdjęcia z tego tygodnia do galerii, za które bardzo dziękuję Justynie ;)
Casariae'hov


13.05.2015 r.
Ten tydzień minął bardzo szybko. Dziękujemy za wszystkie odwiedziny:) Im więcej bodźców na tym etapie tym lepiej:)
Maluchy przedstawiają się w tabelce miotu S!

3.05.2015 r.
Dziś CIRILLA Casariae'hov zaliczyła OB-0 na ocenę doskonałą:)) 86,5 pkt. Przewodnik; Weronika Sadlik. Egzamin zdawała obok toru Agility, gdzie sporo się działo, zatem nie zabrakło rozproszeń. Gratulacje Weronika!!! i dziękuję. Tak trzymajcie:-)

3.05.2015 r.
Zgraja małych łobuziaków zawojowała dom i otoczenie:) Dokazuje na placu zabaw i zwiedza wszystkie kąty. Sezon zabawy otwarty na całego, co słychać, widać i czuć (np. na łydkach:)
Po domu chodzimy na palcach, raz żeby nie obudzić, dwa żeby nie nadepnąć ;))) I tak się zastanawiam, kto tutaj właściwie rządzi? :) Conor w roli "matki zastępczej" spisuje się na medal, przekazuje pięknie alfabet psiego języka, aż miło popatrzeć.
Maluchy są po drugim odrobaczeniu, tym razem Drontalem Junior (nie smakowało;)) Tylko pogoda mogłaby być trochę lepsza:) ale...nie można mieć wszystkiego:)
Casariae'hov


27.04.2015 r.
Za nami 4 tydzień przygody z miotem S. Zaklinamy pogodę, czas wyjść na świat na dłużej:) Trochę spacerków mamy już za sobą, tak w gromadce jak i indywidualnych wyjść na świat.
Conor- Ciekawski, co dzień bardziej zaskoczony, dopiero co wieczorem poukładał sobie w głowie nową rzeczywistość, a z rana wszystko trzeba robić od nowa, gdyż "stado" nową sprawność posiadło właśnie ;)
A maluchy???...rozkręcone, brykające, pogodne, podgryzające, szarpakowe i spaaaać:)
Z misek jedzą całkiem ładnie, mlekiem mamy popijają, zainteresowane zabawkami bardzo, czystość zachowana prawie;)
Pierwsze odwiedziny mają już za sobą:) Za zdjęcia bardzo dziękujemy:)
Casariae'hov


21.04.2015 r.
W kojcu szczenięcym zrobiło się bardziej ruchliwie, pierwsze zabawy i przepychanki. Maluchom wyrosły mleczne zęby:) Na widok domowników, tych ludzkich i tych psich ogonki idą w ruch. Conor z ciekawością wtyka nos do obszaru szczeniąt a Medi nawet czasem udaje, że nie widzi;)
Casariae'hov


14.04.2015 r.
Minął drugi tydzień. Maluchy zaczynają chodzić, szczekają, otwierają oczy. Większość zdjęć śpiących;), ale w tym tygodniu nie miałam szczęścia... i wszelkie próby uchwycenia początków chodzenia okazały się nieostre:)
Casariae'hov


13.04.2015 r.
Dobre wieści są takie, że Conor, Capri i Contra mają zdrowe stawy biodrowe i łokciowe. Cała trójka wynik HD-A, ED-0 :) Bardzo się cieszę!!!

10.04.2015 r.
Baru von den Kurpfalzjägern, tata miotu S, zdał IPO 1 z punktacją:
94 82 90a , w sumie 266 pkt!!!
Gratulujemy!!!!

8.04.2015 r.
Portret Mediny autorstwa Hani:)
Casariae'hov

i świat od razu wydaje się piękniejszy:)

5.04.2015 r.
Maluchy mają tydzień. Rosną, śpią i jedzą. Medi nie odstępuje ich na krok. Dzisiaj Medina kończy 5 lat:) Urodziny spędza ze szczeniętami:)
Wszystkiego, co najlepsze!
Casariae'hov Casariae'hov Casariae'hov Casariae'hov Casariae'hov Casariae'hov Casariae'hov Casariae'hov Casariae'hov Casariae'hov


30.03.2015 r.
Dziś przyszedł na świat miot Mediny i Baru:)
Casariae'hov miot S
Mamy 4 sunie i 6 piesków. Jedna sunia i jeden piesek blond, reszta czarna podpalana:) Medina naprawdę dzielnie zniosła poród, a teraz spisuje się na medal przy opiece nad szczeniętami. Nie odstępuje ich na krok, jest bardzo troskliwą mamą. Maluchy i Medi czują się dobrze:) Fajny czas przed nami...miot będzie na literę S.

22.03.2015 r.
Conor zdał egzamin BH:) Otrzymał 51/60 pkt. (Sędzia Tadeusz Roszkiewicz) Jestem z chłopaków zadowolona:) Przede wszystkim dlatego, że coś wspólnie robią:), czerpiąc z tego obopólną radość.

6-8.03.2015 r.
Michał z Conorem wzięli udział w Seminarium tropieniowym z Agnieszką Kierzankowską, które odbyło się pod Warszawą. Nos Conora trochę popracował i chyba mu się spodobało:) Dziękujemy!

23.02.2015 r.
Baru von den Kurpfalzjägern :), tata przyszłego miotu, zdjęcia z treningów:
Casariae'hov Casariae'hov Casariae'hov Casariae'hov
Muszę powiedzieć, że Baru zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, pies przyjazny, z błyskiem w oku, doskonałym kontaktem z przewodnikiem, no i oczywiście przystojny;)
Jest młodym psem, dużo trenuje i na pewno jeszcze o nim usłyszymy:)
Ma zdany egzamin BH.

Wstawiam link z zestawieniem niemieckiej kwalifikacji hodowlanej RZV i zdrowotnych wyników Baru.
Baru ma zdrowe serce, zdrowe oczy.
Jest N/N DM.
Ma także wolne od dysplazji stawy biodrowe z wynikiem HD-A1.

A oto jego rodzice:

Ilea :)
Ilea na working-dog.
Osiągnięcia; BH, IPO 3, VPG 3.
HD-A1.

Antek :)
Antek na working-dog.
Osiągnięcia; BH,OBI 3, IPO 3, VPG 3, FH1, FH2, IPO FH.
Antek trzykrotnie stanął na podium mistrzostw Niemiec VPG, z czego dwukrotnie na miejscu pierwszym:)
HD-A1.

21.02.2015 r.
Baru i Medina zostaną rodzicami :) Szczenięta w drodze, usg potwierdziło ciążę mnogą u Mediny. Przyszła mama czuje się dobrze. Czekamy:)

9.02.2015 r.
Wstawiłam nowe zdjęcia Robina i Gustawa :-)

Flörsheim am Main, 28/29.01.2015 r.
Spotkanie Mediny i Baru:) Muszę powiedzieć, że bardzo przypadli sobie do gustu:)
Medi i Baru
Tutaj link do strony Baru, a tutaj rodowód Baru na working.dog i jeszcze kilka zdjęć, ze szkolenia i nie tylko:-)
Casariae'hov Casariae'hov Casariae'hov Casariae'hov

6.01.2015 r.
W 2015 roku planujemy miot wiosenny po naszej Medi. Wszystkich zainteresowanych szczeniętami zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego oraz do wizyty u nas. Przyjmujemy wstępne rezerwacje.
Casariae'hov Casariae'hov
do góry