Hodowla psw rasy hovawart Casariae'hovHodowla psw rasy hovawart Casariae'hov


ARCHIWUM 2011
grudzień
Mamy choinkę, duuużą, nie za piękną, ale nie ważne;-) Ważne, że przetrwała i wszystkie ozdoby też. Rok temu bym nie zaryzykowała:-) jak dziś pamiętam, że z ponad tuzina woskowych figurek na skromnym stroiku pozostała jedna... Muszę przyznać, że bardzo mi panna wydoroślała:-))) W tym roku w drugi dzień Świąt dom się zapełnił; ośmioro dzieci, dziesięcioro dorosłych, dwa psy i jeden prawdziwy;-) Mikołaj.

Hovawart Medina


21 listopad 2011
Dziś Medi miała rentgen stawów. Badanie opisała dr.n.med Barbara Blenau . Wynik; stawy biodrowe prawidłowe HD-A, stawy łokciowe prawidłowe ED 0/0 :-)
Bardzo się cieszę! Medi szybko doszła do siebie po narkozie. Uff, mamy to za sobą:- )

22 październik 2011
Zawody Obedience Budy Michałowskie, sędzia; Jacek Lewkowicz
To nasze pierwsze w życiu zawody. Trema nie mała. Jesienny, mocno rześki poranek, po chwili chlupie mi w butach. Mamy wystartować w zerówce. W myślach zadaję sobie pytanie; co ja tutaj właściwie robię??? Nie mam jednak czasu się nad tym zastanowić, bo wychodzimy jako pierwsze. Niewiele z tego startu pamiętam... Może tylko, że złapałam za krótko smycz i napięła się kilka razy przy chodzeniu przy nodze. Jestem zadowolona, że Medi wykonała wszystkie ćwiczenia;-) Wychodzi nam 91,5 pkt, ocena doskonała, lok. 4/12. Mogę nagrodzić moją zawodniczkę;-), mam nadzieję, że wątróbki i żołądki drobiowe będą ok;-)

lipiec 2011
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (CACIB) w Warszawie. Sędziuje P. Viva Maria Soleckij- Szpunar. Medinę wystawia Małgosia. Ze spokojem i uznaniem przyglądam się w jaki sposób ustawia Medi, jak prowadzi ją w czasie biegu. W klasie pośredniej Medina otrzymuje lok 1/2, ocenę doskonałą, CWC i CACIB. Bardzo się cieszę:-))) To taka nagroda od losu za nie najlepszą prywatnie passę u mnie ostatnio.

Hovawart Medina


czerwiec 2011
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Prestige w Lesznie. Iście wystawowo u nas ostatnio. W Lesznie spotykamy rodzinkę Królewskich. Jest mama Carla kończąca Championat, wujek Kox wystawiany przez małą Wikę. Miły i baaardzo upalny dzień. Sędziuje P.Anna Kochan, dokładnie oglądając psy, dotyka, zagląda w zęby. Medi w klasie młodzieży otrzymuje lok 1/1( była bezkonkurencyjna;-)), ocenę doskonałą i tytuł Najlepszego Juniora. Tym samym kończy Młodzieżowy Championat Polski.

maj 2011
XVI Krajowa Wystawa Psów Rasowych ( CAC) w Ustce. Sędziuje P. Andrzej Szutkiewicz. Żeńskiej konkurencji w klasie młodzieży brak;-). Medi otrzymuje zatem lok 1/1, ocenę doskonałą i tytuł Najlepszy Junior.

Hovawart Medi

Pobyt nad morzem przedłużamy. Musimy odpocząć. Jest ciepło i słonecznie. Korzystamy zatem i my i pies;-)

Hovawart Medina

Hovawart Medina


19.03.2011
XVI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Katowicach. Sędzia P.Janusz Opara. Medina otrzymuje lok 1/4 , ocenę doskonałą oraz tytuł Zwycięzcy Młodzieży. Gdyby nie pościg za ogonem konkurentki biegnącej przed nami byłoby idealnie;-) Konkurencję mamy zresztą bardzo sympatyczną , to również dodaje optymizmu:-) Jestem z Medinki dumna;-))

Hovawart Medina


styczeń, luty 2011
Bawimy się w Agi, lubimy te zajęcia , ale...muszę przyznać, że nie do końca ogarniam na tych ćwiczeniach Medi. Jej temperament wzrasta z każdym miesiącem. Zaczyna się podgryzanie przy nadmiernym pobudzeniu, wyskakiwanie w górę. Mój sprężysty pies jest też bardzo silnym psem. ..Coraz częściej myślę, że coś jednak muszę zmienić, może nie tędy droga;-)

Po rozmowach z Kamilem decydujemy, że stawiamy na posłuszeństwo, zawieszając na jakiś czas nasze treningi Agi.
Posłuszeństwo ukierunkowane na Obedience sportowy będzie trenował z nami Alan. To zupełnie inny rodzaj pracy niż dotychczas, trzeba jednak przyznać, że na ten moment bardziej dla nas, muszę posklejać naszą niewidzialną nić nieporozumienia;-)
Już po krótkim czasie okazuje się, że to był strzał w dziesiątkę, problemy stopniowo zostawiamy za sobą:-)

[Rozmiar: 1440059 bajtów]


do góry