Hodowla psw rasy hovawart Casariae'hovHodowla psw rasy hovawart Casariae'hov


Parę słów o Conorze ...


Minęło kilka lat… Dziś Conor jest dojrzałym, pięcioletnim samcem , niezaprzeczalnym przewodnikiem stada, które tworzy on, jego matka Medina i młodsza siostra Manita. To zrównoważony, stabilny i pewny siebie pies.

W 2015 roku Conor brał udział w przeglądzie NZB(Klub RZV) w ojczyźnie rasy, gdzie został poddany ocenie eksterieru i zachowania. Z wyniku jesteśmy bardzo zadowoleni.


źródło: Der Hovawart Grudzień 2015

Na co dzień Conor to pies radosny, pozytywnie nastawiony do świata, ludzi, innych psów. Zawsze chętny do zabawy, przeciągania, oczekujący na nowe zadania.

Wpatrzony w swojego przewodnika, którym jest Michał. Razem trenują, wyjeżdżają, pływają, odpoczywają, odbywają długie spacery po znanych i nieznanych terenach.

W treningach z Conorem Michał położył nacisk na obronę sportową. W 2016 roku Conor zdał egzamin IPO 1, zaś niedawno, w lipcu 2018 roku egzamin IPO 2. Nieskromnie powiem, że w tej chwili nie znam drugiego czynnego hovawarta w Polsce, który miałby zdany ten egzamin. Dlatego tym bardziej jestem dumna z chłopaków. Oczywiście trzymam kciuki za wszystkich, którzy chcieliby pójść w ich ślady. Hovawarty to rasa obronno- stróżująca, dlatego ten kierunek szkolenia jest jak najbardziej wskazany. Dla mnie najważniejsze jest to, że w ich treningach widać obustronną radość i zapał oraz to, że wciąż stawiają sobie nowe cele.

Na przestrzeni ostatnich lat Conor dwukrotnie uczestniczył w odchowywaniu swojego młodszego rodzeństwa. W 2015 roku w naszej hodowli przyszedł na świat miot S, a w 2017 roku miot M. Przyznam, że byłam pod wrażeniem jak Conor cierpliwie zajmował się wychowaniem S-ek. Przy miocie M nie był już tak bardzo pomocny, chociaż czasem zdarzało mu się zajmować maluchami ;)


Conor jest Championem Polski, Reproduktorem ZKwP. Jeśli kiedyś doczeka się potomstwa, mam nadzieję, że przekaże szczeniętom stabilną psychikę, mocną budowę i chęć do pracy z człowiekiem.

Cieszę się, że taki pies należy do naszej rodziny. Conor i jego psi uśmiech to coś, co niezmiennie poprawia nam humor :)


do góry